Eduspaces21

Przestrzenie edukacji 21. Otwieramy szkołę!
kurs on-line

PL EN

Moduł 0. O kursie

Miło Cię widzieć!

Jeżeli tu jesteś, to znaczy, że zależy Ci na zmienianiu szkoły na lepsze.

Nasz kurs Ci w tym pomoże. Dowiesz się, jak krok po kroku zaplanować i wprowadzić zmianę środowiska uczenia w Twojej szkole. Wyposażymy Cię w niezbędne narzędzia i – mamy nadzieję – zainspirujemy do działania. Zachęcamy do odwagi i kreatywności we wprowadzanych zmianach.

Do dzieła!

 

Kurs w którym bierzesz udział powstał w ramach projektu Przestrzenie Edukacji 21. Otwieramy szkołę! Było to szczególnie ciekawe przedsięwzięcie. Dlaczego? Z dwóch powodów.

Po pierwsze – powstało dzięki współpracy instytucji z trzech krajów europejskich: Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Fundacji Think! (FT!) z Polski, Hanzeatyckiemu Instytutowi Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego przy Uniwersytecie w Rostocku (HIE-RO) z Niemiec oraz szwedzkiej Rektorsakademien Utveckling (RAU).

Po drugie – wyzwania na jakie trafisz w tym kursie są autentyczne. Zmagali się z nimi pedagodzy tacy jak Ty, którzy chcieli coś zmienić i pozytywnie wpłynąć na proces edukacji. Zadania z kursu oparliśmy na elementach pracy metodą myślenia projektowego (design thinking) i różnorodnych narzędziach partycypacyjnych.

 

Na naszych kursach przyjęliśmy zasadę mówienia sobie po imieniu, dlatego też w dalszej części w taki sposób będziemy zwracać się do uczestników.